Slider

10 x VIDEO: GHB/GBL – jedna z nejlevnějších drog nejen v Praze – v podobě čističů na hliníková kola – z Nizozemí. Jaké jsou o ní dostupné informace, – a co si o ní myslím já? A kdo jsou největší nelegální prodejci v ČR?

Zde četba od 18 let vzhledem k OPL tématu doporučená, ale tyto info jsou ze zdrojů, kde také nejsou vstupní brány 18 +

γ-Hydroxymáselná kyselina (γ-hydroxybutyrát, zkráceně GHB, sůl se také označuje jako oxybát nebo oxybutyrát) je bezbarvá hydroxykyselina bez zápachu a slané chuti, která se přirozeně vyskytuje v lidském těle. Mimoto se uměle vyrábí v malém množství jako lék pro pacienty trpící narkolepsií a je zneužívána jako omamná látka s nebezpečnými vedlejšími účinky.

γ-Hydroxybutyrát vzniká v některých částech mozku, obvykle přeměnou známější gama-aminomáselné kyseliny (GABA). GHB je významný neuromodulátor či neuropřenašeč, který zvyšuje či snižuje aktivitu nervových buněk ve svém okolí. Je v mozku ve velmi nízkých koncentracích a chová se odlišně, než je-li podán jako lék či droga. Za běžných koncentrací se totiž vůbec neváže na GABAB receptory. Váže se však zřejmě na GHB receptory (z rodiny GPCR receptorů) a nepřímo ovlivňuje GABAergní, dopaminergní a opioidní systémy v mozku.

Posmrtně se také přirozeně vyskytuje v očním sklivci, proto jsou nutné testy, zda byla droga podána nebo vznikla přirozeně.

Když byla GHB objevena, zdála se být ideálním celkovým anestetikem, které vyvolává hluboký spánek a vymazává veškeré vzpomínky na operaci. Problém však byl s řadou vedlejších účinků – látka má nebezpečný vliv na dýchání i na srdeční činnost. Dnes se používá jen k léčbě narkolepsie. Na černém trhu si však oblíbily GHB tři skupiny uživatelů: sportovci usilující o zvýšení svalové hmoty, mladí lidé z klubové scény, kteří hledají nové drogy, a sexuální násilníci, kteří se snaží uspat své oběti. Po zákazu GHB se část těchto osob přeorientovala na velmi podobný γ-butyrolakton. GHB se podává orálně (konzumací ústy), distribuuje se buď jako rozpustný prášek nebo přímo jako kapalina.

Účinky, trvající asi 3–6 hodin od podání, jsou silně závislé na dávce. V malých množstvích dochází ke stavu podobnému prvním fázím opilosti – příjemné pocity, družnost, někdy také zintenzivnění smyslů. Vyšší dávky vedou k agresivnímu, zmatenému a nesoudnému jednání; může však dojít i k srdeční či dechové nedostatečnosti, dostavuje se extrémní únava a nevolnost. Většina osob, které zažily a přežily předávkování, si na události během stavu opojení vůbec nevzpomínají. Vznik fyzické závislosti ani růst tolerance nebyl dosud prokázán, přesto existuje riziko závislosti psychické provázené nepříjemným abstinenčním syndromem. Odvykací kúra s sebou nese řadu velmi nepříjemných průvodních symptomů.

Zdroj wikipedia.org

GBL (gamabutyrolacton) a GHB (gamahydroxybutyrát), známé také jako tekutá extáze (i když s MDMA nemá vůbec nic společného), Gina, G jsou tlumivě působící látky (tzv. downers), jejich sedativní a euforizující účinek se podobá účinku alkoholu. Ve vyšších dávkách působí jako anestetikum.

GHB vypadá jako bezbarvá tekutina jemně slané chuti, má specifickou chemickou vůni. Silnější GBL se v těle mění na GHB, proto účinky GBL jsou špatně předvídatelné (silnější než GHB).

Obě látky se vyskytují v různých koncentracích, odhadnout správné dávkování je velmi obtížné.

V 80. letech byla látka využívána kulturisty, protože má schopnost odbourávat tuky a podporovat nárůst svalové hmoty.

V medicíně se od GHB/GBL upustilo kvůli vedlejším účinkům a nevýraznému anestetickému efektu.

V současné době se GHB/GBL v zahraničí legálně používá jako průmyslové rozpouštědlo (v této podobě se také dostává do Česka).

GBL se v těle mění na GHB s tím, že se množství účinné látky zvýší 1,6x. To znamená, že pro dosažení stejného účinku potřebujeme 1,6x tolik GHB než GBL.

TAKTO MÍ PÍŠOU KAMARÁDI – TOHO PÁNA Z ČLÁNKU – KLIKNUTÍM NA TENTO – VARUJÍCÍ BANNER

– ze seznamky, kam chodí možná i Vaše 14 leté děti – myšleno mladí – gay kluci – JEŠTĚ DNES.

Kouzlení s dávkováním

„G“ má úzké terapeutické okno (rozdíl mezi účinnou a ohrožující dávkou), množství účinné látky v roztoku je velmi variabilní, proto je prakticky nemožné určit správnou dávku.

Mezi vydařeným večírkem a nocí na jednotce intenzivní péče může být úplně minimální rozdíl v dávce (menší než jeden mililitr).

Obvyklá dávka GHB je 0,5 až 1,5 mililitru. Účinek nastupuje během 20 minut, trvá asi jednu hodinu (ale i několik hodin).

Obecně 1 ml GHB a méně odpovídá mírné relaxaci, množství 1-2 ml odpovídá výrazné relaxaci (někdy s potížemi s mluvením a koordinací), dávka 2-4 ml odpovídá hluboké relaxaci, člověk většinou usne na několik hodin, i když někteří pociťují euforii a dezinhibovanost, při dávce nad 4 ml člověk většinou usne až na 4 hodiny a většinou je obtížné ho probudit.

Největší současná prodejna GHB v Praze – a v bytě majitel prodává pervitin jsem hlásil již na Policii 2021

Předávkování většinou nastupuje náhle, bez varovných signálů. Zatímco u alkoholu dokážeme trochu předpovědět svou reakci (víme například, že po dvou pivech pravděpodobně nebudeme muset akutně opustit večírek, zvracet ani jinak trpět), u „G“ je odpověď organizmu nelineární a v podstatě nepředvídatelná.

To znamená, že po první dávce nemusíte cítit nic, po druhé můžete jít k zemi.

Důležité je dodržovat rozestupy mezi dávkami (alespoň dvě hodiny). Typickou chybou je vzít si další dávku, protože ta první (ještě) neúčinkuje.

Je třeba myslet na to, že GHB/GBL tlumí činnost centrální nervové soustavy, proto kombinace s jinými tlumivými látkami, například s alkoholem, ketaminem, benzodiazepiny, ale i antihistaminiky (léky na alergii) může být velmi nebezpečná.

Také v kombinaci s léky na HIV je GHB/GBL účinnější.

Co chceme zažít s G

GHB/GBL se hodně užívá při sexu, protože podporuje vzrušení (může oddalovat orgazmus), často v kombinaci s pervitinem (případně mefedronem a jinými syntetickými katinony).

Po užití člověk cítí, že je zklidněný, jeho tělo je uvolněné, ale zároveň je vzrušený, veselý, uvolní se zábrany, prohlubuje se vnímání (hudby, tance, ale i doteků).

Co nechceme zažít s G

Více chemsex.cz 

Největší prodejci v ĆR? 

Voloda – Praha

Pikový Zlatko – Ostrava

Ondys – Praha

Mike – Ostrava

Orest Ostrava

Tomo Ostrava

PŘIPRAVUJEME PRO BOHATÉ SPONZORY, – CO NEVÍ, CO S PENĚZI, – A CHTĚJÍ PODPOŘIT ZASTAVENÍ ŠÍŘENÍ HIV V ČR – FAKTURA SAMOZŘEJMOSTÍ. 

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

– JAK SE GHB – ZNEUŽÍVÁ U PEDOFILŮ – A CHEMSEX DEALERŮ

Vizitka-ChemSex

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.